Icon home
Novosti
Odabrana novost
Nakon više godina priprema, konačno se kreće s izgradnjom najzahtjevnijeg dijela Umaške šetnice-morske promenade na Crvenom Vrhu
Projekti
11.10.2022.
Podijeli s drugima
Icon share
Icon Facebook
imageLoader
Icon home
Novosti
Odabrana novost
Nakon više godina priprema, konačno se kreće s izgradnjom najzahtjevnijeg dijela Umaške šetnice-morske promenade na Crvenom Vrhu
Projekti
11.10.2022.
Podijeli s drugima
Icon share
Icon Facebook
imageLoader

U okviru projekta izgradnje Umaške šetnice-morske promenade, nakon višegodišnjih priprema koje su bile iznimno kompleksne radi zahtjevne konfiguracije obale, kao i zbog nelegalne gradnje i uzurpacije obale s kojom se naš grad Umag bori već desetak godina, konačno je počela izgradnja prvog dijela šetnice u duljini od 500 m na području Crvenog Vrha.


Naime, cijela trasa na području Crvenog Vrha planirana je u duljini od 3,5 km. Okončanje izgradnje prve faze od 500 m očekujemo do početka sljedeće godine, dok je izgradnja cijele trase planirana kroz 4-5 godina. Na cijeloj trasi bit će implementirana javna rasvjeta, izgrađena odmorišta s klupama, stolovima, kao i stalcima za bicikle. Vrijednost investicije prvog dijela trase, koja se proteže od nove prometnice u Alberima pa sve do lučice kod hotela Kempinski, obzirom na terensku zahtjevnost obuhvata, iznosi 7 milijuna kuna. Radi se o građevinskoj dionici koja se u cijelosti nalazi na pomorskom dobru, a čija je izgradnja zahtjevna kako tehnički, tako i financijski.


„Nakon više od 50-tak godina nelegalne uzurpacije ovog dijela naše obale, a radi čega naši sugrađani nisu imali pristup, iznimno smo ponosi što pokrećemo investiciju koja će ubrzo dozvoliti svim našim Umažankama i Umažanima nesmetani prilaz moru te slobodno kretanje ovim dijelom obale, bez iznimke“ naglasio je gradonačelnik Vili Bassanese.


Investicija i sadržaj cijele Umaške promenade obuhvaća uređenje plaža i okoliša s pratećim objektima za rekreaciju, razonodu, sport te slobodno vrijeme građana i posjetitelja.


Po izgradnji cjelokupne trase Umaška šetnica će biti jedinstvena s duljinom većom od 40 km i najdulja šetnica na Jadranu, čime će osim atraktivnosti i motiva dolaska u naš grad imati i višeznačajni utjecaj na razvoj turizma, poduzetništva, sportskih aktivnosti i rekreacije građana.

Umaška će se promenada u konačnici, do 2030. godine, protezati od kampa „Park Umag“ pa do Crvenog Vrha, a kasnije i do susjednog Pirana.

expand
expand
expand
expand
Podijeli s drugima
Icon share
Icon Facebook
Prijavite se na naš
newsletter.
Pošalji
Pošalji